RSS
poniedziałek, 28 lutego 2011

Mamy koniec lutego. Ja cały czas pracuję nad tą pieknością spacerującą nad morzem. Obraz jest duży i choć wydawał mi się szybki do zrealizowania, to niestety ciągnie się i ciągnie. Już jestem przy łodzi, choć tła jeszcze nie ruszyłam. Ten sobie robię, ale po głowie chodzą następne pomysły. Szukam fajnego pomysłu na zegar do kuchni, mam kilka wzorów, ale czegoś mi do szczęścia w nich brakuje. Myśle o jakimś młynku do kawy, filiżankach, sama nie wiem o czym, a chce ten zegar powiesić koło drzewka ze stokrotkami.

Obraz bez ramy ma wymiary 80x37. Zrobiony jest na kanwie 14 w kolorze hm... jak widać, i oczywiście muliną DMC. Rama drewniana kolorowa, wiele osób sie nią zachwyca.

Kiedyś, wiecie policzyłam te stokrotki jest ich około 100.

I co do tego gabarytu i tego klimatu będzie pasowało?

 

20:12, emart22
Link Komentarze (4) »
środa, 23 lutego 2011
CODZIENNE OBSERWACJE

Mam za oknem karmnik dla ptaszków. Takie śliczne kolorowe,  przychodzą do nas każdego dnia. Sypiemy im ziarenka słonecznika, konopii, ale i drobno pokrojone kromki chleba. Oprócz tego zawiesiliśmy na drutach kawałki słoniny. Tak się to nasze sąsiednie towarzystwo z lasu wycwaniło, że każdego dnia czekają już od świtu, wyjadają najpierw słonecznik, chyba ten lubią najbardziej. Wczoraj dostały troszkę ziemniaków z obiadu, tak na dokładkę bo do południa opędzlowały już wszystko co dostały rano. Nie zjadły tych ziemniaków zabrały się za słoninkę. Jak to wszystko co żyje potrafi sobie dać radę w świecie... Ale zaobserwowaliśmy jeszcze jedną rzecz, że one czekają w kolejce aby lecieć do karmnika. Siadają na ogrodzeniu i jak jedni wylatują z karmnika następni wlatują.


20:53, emart22
Link Komentarze (1) »
sobota, 19 lutego 2011

Panna jest wyszyta, spieszyłam sie bardzo, co byście nie powiedziały że leniuchuje;) czasu wiecznie mało, teraz me dziecię lat 10 ma grypę, siedzę więcej w domu to i się wzięłam do roboty... Nawet mi to fajnie szło, najbardziej mozolne są te kwiatuszki, po 2 krzyżyczki się robi jednym kolorem i się tak po mału posuwa. Ale całość będzie fajna do wyszycia, już widzę, że obraz będzie mi się podobał.

Brakuje jeszcze bardzo dużo...

Miłej niedzieli życzę. Pozdrawiam.

20:21, emart22
Link Komentarze (2) »
wtorek, 08 lutego 2011

Zapisałam się na wymiankę u Moteczka, praca którą przygotowałam jest już skończona. Niestety póki co nie moge jej pokazać, zrobie to dopiero 8 marca-takie są zasady zabawy. Teraz mogę sie pochwalić, że mam już pomysł na następną pracę, nawet ją zaczęłam i to wam pokażę. Ponieważ bardzo dobrze mi sie wyszywa muliną DMC ta praca również jest nią tworzona.

a takie cosik ma powstać

póki co w mojej pracy niewiele widać, trochę potrzebuję czasu, na wykończenie, a was zapraszam do zaglądania, będe pokazywać kolejne etapy tej pracy.

22:12, emart22
Link Komentarze (3) »
piątek, 04 lutego 2011
optymizm

tylko tak moge nazwać to o czym myslałam kiedy robiłam to cudeńko. Lubię wyszywać kwiaty, może bardziej lubię tematy:ludzie, pejzarze, ale ten obraz który chcę wam pokazać to właśnie kwiaty i to kwiaty które bardzo kojarzą mi się z optymizmem, radością i pełnią życia. Słoneczniki bo to o nich mowa, moje ulubione kwiaty.

i w oprawie

To słoneczniki z serii LANARTE

Pozdrawiam odwiedzających i dziękuje za wszystkie komentarze.

 

21:39, emart22
Link Komentarze (4) »