RSS
sobota, 27 listopada 2010
świątecznie...

Jak ten czas leci, tydzień po tygodniu, dzień po dniu, wydaje mi się że ten czas nabrał jakiegoś zawrotnego tempa. Już na ulicach jest zauważalny świąteczny nastrój, ozdoby są wywieszane, sklepy przyozdabiane. Ja zrobiłam w tym roku takie zawieszki.

Haft jest jednostronny, z drugiej strony jest bawełniany wzorzysty materiał.

Przyznam szczerze że ciężko mi było znaleźć jakiś pasujacy kawałek materiału w sklepie z tkaninami. Niby jest wszystko, rynek taki zawalony, ale jak się szuka czegoś konkretnego, to różnie to bywa.

12:18, emart22
Link Komentarze (4) »
poniedziałek, 22 listopada 2010
z podwórka

Kochane po porannym spacerku przed 7-mą rano wracam w psem, wchodzę do kuchni i robię śniadanie mojej córci, która na ósmą  rano chodzi do szkoły. Tak bez żadnego zamiaru podeszłam do okna i wręcz zaskoczył mnie pewien widok. Zostawiłam śniadanie, wyciągłam aparat i zrobiłam takie fotki:

czy widzicie te ptaki? mnie skojarzyły się od razu z fimem Ptaki Alfreda Hitchcoka.

Cwaniaki, jak fotografowałam to jeszcze dolatywały nowe, a ja nie potrzebnie włączyłam lampę błyskową, bo wszystkie sie poderwały i odleciały.

Moja córcia  w końcu doczekała się śniadania, ale ja jeszcze myślami byłam przy tym zjawisku.

Gdy oglądałam pierwszy raz  film Ptaki, wywarł na mnie duże emocje. Nie pamietam kiedy to było, może jakieś 18 lat temu , a przecież film jest jeszcze starszy. Teraz reżyseria i sztuka telewizyjna jest zupełnie inna, Technika jest bardzo zaawansowana, ale myślę że jak na tamte czasy, to był dobry film.

23:06, emart22
Link Komentarze (1) »
sobota, 20 listopada 2010
religijnie

Po śmierci naszego papieża Jana Pawła II pojawiło się w sieci wiele pięknych obrazów wyszywanych haftem krzyżykowym. Ja też na życzenie mojej teściowej zrobiłam jeden obraz. Był to wizerunek Papieża z przecudnej kolekcji Janlynn.

Obraz wyszyłam muliną marki DMC na niebieskiej kanwie, a oprawiłam w podwójną drewnianą ramę. Ta środkowa rama w kolorze ecru zastępuję passpartu i jest wykonczona złotymi zdobieniami. Druga rama niebieska również ma złote wykończenia.

Osobiście nie jestem zwolenniczką takich ram, chodzi mi o te złote zdobienia, ale uważam że w tym przypadku jak najbardziej pasowały. Prezent zrobił bardzo pozytywne wrażenie.

Pozdrawiam ciepło odwiedzających.

08:21, emart22
Link Komentarze (3) »
piątek, 12 listopada 2010
damą być...

Dama w kapeluszu, urzekła mnie jej kolorystyka. Elegancja i charakter tego obrazu zachęciła mnie do wykonania tego cudeńka. Wyszyłam go już jakiś czas temu, dopiero dziś prezentuje go na blogu.

Obraz był wyszywany krzyżykiem i półkrzyżykiem, muliną marki DMC. Na chuście i w kapeluszu można zauważyć doszyte koraliki.


Dama w kapeluszu jest pomysłem z pięknej kolekcji JANLYNN i jest znany w naszym światku krzyżyków:-)

22:14, emart22
Link Komentarze (11) »
środa, 10 listopada 2010
wreszcie

I jest gotowa moja firaneczka szydełkowa. Przesyłka zakupionych koralików szczęśliwie do mnie dotarła. Nawlekałam te koraliki około 3 godzin na jedną firankę. Firanki są dwie szerokie 152 cm, mają po 46 sznurków zrobionych na szydełku łańcuszkiem. Do każdego sznurka starałam się nawlec od 5-8 koralików. Długość sznureczków i liczba koralików na nich była specjalnie urozmaicona, aby każdy z nich wyglądał inaczej. Dla potrzeb zdjecia demostruję firankę zapiętą na wieszakach, na miejsce w kuchni niestety trzeba poczekać jeszcze około miesiąca.


11:29, emart22
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 08 listopada 2010
świątecznie już?

Przegladając swoje zbiory wzorów zostałam zainspirowana ozdobami światecznymi. Chyba już czas pomysleć o tym. Wcześniej tylko ogladałam nie myslałam o realizacji. Chałupka moja w budowie, końca nie było widać. Teraz gdy prace wykończeniowe trwaja, ja myślę o dekoracjach. I tak zrobiłam juz małe kroki, wyszyłam takie małe cosik.

Pozostało jeszcze zakupić materiał do podszycia i wykończenia. Będzie to świąteczna rękawiczka, za skarpetkę zabiorę się wkrótce. Myślę że takie świąteczne ozdoby są ciekawym akcentem, które pozwalaja cieszyć się świętami trochę dłużej. Pozdrawiam was serdecznie.

 

10:26, emart22
Link Komentarze (1) »